Reedel, 2. septembril kuulutas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves välja oma ametiaja viimase õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluse. Kokku on valminud varasemate võistluste raames 1895 uurimistööd.

Selleaastane teema on omamoodi ettevalmistus Eesti Vabariigi peagi saabuvale 100. sünnipäevale ning pakub võimaluse uurida seda, miks/kuidas/tänu millele/tänu kellele Eesti Vabariik sündis ja taassündis.Täpsemad juhised leiate nagu ikka kaasapandud juhendist. Info läheb välja ka EAÜS-i kodulehele ja tänu Natalja Lakatoshile on see kättesaadav ka vene keeles.

Olgem siis aktiivsed seda teemat tutvustama oma õpilastele ning levitage seda ka teiste ainete õpetajate seas, sest võimalikult laiast kandepinnast võidavad nii õpilased kui ajalugu!

Nagu ikka, toimub ka sellel aastal inspiratsiooni pakkuv koolitus. Sel aastal on see 21. oktoobril, vaheajaeelsel reedel Tartus vastavatud ERM-s. Lisaks paarile ettekandele saame teha tuuri ka omamoodi Eesti Vabariigi kultuurilises eelduse templis, Eesti Rahva Muuseumis. Kohtade arv on piiratud ja registreerida saab oktoobri alguses.