Suvekool Võrumaal

Käesoleva aasta suvekool toimub 11.–13. august 2021 Võrumaal.

Suvekooli paremaks ettevalmistamiseks palume teatada oma osalusest hiljemalt 05. aprill 2021. Tasumine toimub arvete alusel.

Suvekooli osavõtutasu on 115 eurot.

Registreerimine on lõppenud!

Ajakava

Kolmapäeval, 11. augustil  alustame Võru Gümnaasiumis, mis pälvis möödunud aastal “Aasta kooli” tiitli. Suvekooli avamise, tutvustavate sõnavõttude ning lühikeste töötubade järel suundume põgusale linnatuurile. Edasi liigume Haanjamaale Mooska turismitallu, kus Eda Veeroja tutvustab suitsusauna pärimust. Saab mekkida saunas suitsutatud liha.

Õhtusöök Hämsa kõrtsis. Meeleolu loob mitmel aastal Seto Kuningriigi parimaks pillimeheks tunnistatud Toomas Valk (Nedsaja Küla Bänd). Ööbimine Väimela Kutsehariduskeskuse vastrenoveeritud õpilaskülas.

Neljapäeval, 12. augustil suundume pärast hommikusööki legendidest tulvil 14. sajandist pärinevasse Vastseliina linnusesse. Edasi tutvume lähemalt seto kultuuriga: külastame vaest ja jõukat seto talu, kuulame leelokoori, kinnitame kõhtu Tsäimajas. Jalutame Põhjalaagri radu mööda 2020. a suvel avatud Reegi majani, kus Nikolai Reegi uurija Andres Seene kindrali elulugu avab. Õhtu lõpetame Saatses, kus loodetavasti õnnestub vaadata etendust “Petserimaa igatsus” (sisu: 1990ndad Setomaal, üle piiri armastus). Pärast etendust peatume Jumalamäel, kohtume sootska Silver Hüdsiga. Põikame sisse Vana Jüri seebikotta, mis on teadaolevalt esimene seebikoda Setomaal.

Reedel, 13. augustil jagab Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Pärnu Koidula Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja ning Eesti Väitlusseltsi liige Siim Ruul võimalusi argumenteerimisoskuse kujundamiseks ainetunnis. Arutame seltsi tegemisi, metoodikaalast koostööd, olümpiaadi temaatikat.

Orienteeruv lõpp 14.00

Suvekooli täpsem ajakava saadetakse registreerunud osalejatele hiljemalt juuni alguses.