Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi suvekool Läänemaal 14.–16. augustil 2019 (suvekool on jätk Eesti NATO Ühingu suvekoolile).

Ajakava

Esimene päev, Kolmapäev, 14. august 2019

Saabumine Haapsallu, Läänemaa Ühisgümnaasiumi.
Bussiga tulijatele soovitame sõita lõpp-peatuseni (Haapsalu bussijaam) ja seejärel eelistada 15- minutilist jalutuskäiku piki mere äärt. Autoga tulijad saavad sõiduki parkida tasuta Wiedemanni spordihoone parklasse. Koolimajja sisenemine Wiedemanni tänava poolt või siseõuelt.

Koolimaja avatud alates 12.00. Võimalus tutvuda koolimajaga, tähetorniga, muuseumiga.

Kell 13.00–14.00 – Registreerumine I korruse fuajees, lõunasöök kooli sööklas. Kotid, üleriided jms jäävad kooli garderoobi.

Kell 14.00–15.00 suvekooli avamine Läänemaa Ühisgümnaasiumi aulas.

• Haapsalu linnapea Urmas Suklese tervitussõnad.
    • Haapsalu aselinnapea Liina Põld Haapsalu linna viimaste aastate arengutest.
    • EAÜSi esimehe Madis Somelari tervitussõnad ning väliskülaliste tutvustamine.
    • Läänemaa suvekooli korraldaja Kalle Lõuna lühiülevaade suvekooli ajakavast.

Kell 15.00–16.00 Sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn ning muuseumi teadurid tutvustavad Läänemaa muuseumeid.

Kell 19.00 Jalutuskäik kooli ja sõit majutuskohta Roostal.

Kell 20.00

• Õhtusöök Roosta Puhkekülas.
    • Tiina-Mall Kreem ja Liis Reier õppefilmist „Valgustus. – Vabamüürlus. – Eesti“.
    • Pille Rohtla kõneleb septembris toimuvast ajarännaku konverentsist.
    • Arutelu seltsi põhikirja muutmisest.

Teine päev. Neljapäev, 15. august. Tutvumine Läänemaa ja Haapsaluga.

Kell 7.30–8.30 Hommikusöök, asjad tuleb võtta bussi kaasa.

Kell 8.3012.30 Eestirootsi kultuuri radadel.  Ülo Kalm, Rannarootsi muuseumi direktor. Külastame Rooslepa kabelit, Dirhami ja Österby sadamaid, Noarootsi kirikut ja pastoraati, Pürksi ja Saare mõisa,  Lyckholmi muuseumit  ning Noarootsi gümnaasiumit. Kohvi- ja koogipaus Saare mõisas u 11.30.

Kell 13.00–13.50 Tutvumine Ants Laikmaa muuseumiga.

Kell 14.15–15.20 Haapsalu Kutsehariduskeskuse Hostel (Ehitajate tee 7, Uuemõisa) Majutamine ja lõunasöök.

Kell 15.3017.30Tutvumine Haapsaluga. Kaire Reiljan, Läänemaa Giidide Ühingu esinaine.

Kell 18.00–20.00

• Tutvumine Rannarootsi muuseumiga.
    • Kohtumine neljapäevamemmedega.
    • Õhtusöök talharpa (hiiu kannel) muusika saatel.
    • Järgneb jalutuskäik  piki promenaadi piiskopilinnuse suunas.

Kell 22.0023.30 Naudime Valge Daami kontrolletendust piiskopilinnuses. Seekord mängitakse taas kõige esimest, Haapsalu 700. sünnipäevaks (1979) kirjutatud legendaarse etenduse uuslavastust.  Loodetavasti ei saja. Soovitame vihmakeebid kaasa võtta, kohapeal on müügil piiratud arv keepe. Vihmavarjud ei ole lubatud.

Kell 23.45 Sõidame Haapsalu Kutsehariduskeskuse Hostelisse, öörahu.

Kolmas päev. Reede, 16. august.

Kell 8.00–8.30. Hommikusöök, seejärel sõidame bussiga Läänemaa Ühisgümnaasiumisse.

Kell 9.00–14.00 Seltsi jaoks oluliste küsimuste arutamine.

• Ettekanded.nVäliskülaliste ettekanded ja sõnavõtud.
    • Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi kokkuvõte.
    • Ajaloo-olümpiaad õppeaastal 2019/2020.

Kell 10.45 kohvilaud u 15 minutit

Kell 12.30–13.00.Lõunasöök Läänemaa Ühisgümnaasiumi sööklas.

Haapsalus algab Valge Daami aeg, soovitame kaaluda ka sellel osalemist.