Ajalooalaste uurimistööde võistluse lõpetamine 14. mail kell 11.00

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi juhatuse esinaise Maarja Tinn tervitus ja tulemuste väljakuulutamine

Tulemused ja žürii kokkuvõtted

Vaata, millistest Eesti paikadest selle aasta võistlusele uurimis- ja loovtöid saadeti!

Klikka pildil, et suurendada.

Auhinnatud uurimistööde esitlused (1.-3. koht)

PÕHIKOOL

1.koht — Joosep Hinn

Walso talu murrangulistel aegadel

2.koht — Hanna-Mirjam Roots

Murranguline aeg eestikeelse kooli ajaloos 1906. aastal ning sealt alguse saanud rahvuslike erakoolide loomine ja areng Tartu Peetri kooli näitel

3.koht — Gaabriel Kaljurand

Eesti riikliku postiteenuse loomine (1918 — 1925)

GÜMNAASIUM

1.koht — Karl Kristofer Alp

Ojasalu talu murrangulistel aegadel 1919-1991

2.koht — Luise Grethen Nirgi

Murrangulisi aegu Sootaguse maaüksusel oleva hoone ajaloost

3.koht — Saskia Kaskpeit

Marie Reiman. Tartu renessanss ja sellele järgnev rahvuslikkuse periood. Naiste eneseteadvuse kujunemine Tartu Naisseltsi näitel.

Auhinnatud loovtööde esitlused

PÕHIKOOL

1.koht — Emma Reimann

Vanaema Tiina Josua noorusaastad 1952-1977 ja lauamängu meisterdamine.

2.koht — Jasper Anton

Eestluse säilimine Kanada Seedrioru suvekodus aastatel 1955-2019

3.koht — Gertrud Ehrlich

Värviraamat. Eesti kirikute roosaknad

GÜMNAASIUM

1.koht — Orm Mõru

Heino Reimandi mälestusteraamatu koostamine

2.koht — Eeva Helga Kupits

Kaameraga väge püüdmas. Valjala kihelkonna looduslikud pühapaigad.

Võitjad pääsevad EUSTORY laagrisse

Mis on EUSTORY?

Rahvusvaheliselt on uurimistööde võistlus koondunud EUSTORY (History Network for Young Europeans) nime alla, mis asutati 2001. aastal Körberi sihtasutuse algatusel Hamburgis.

Algusest peale on EUSTORYsse kuulunud ka Eesti. Kõigi riikide võitjad (vanuses 16+) saavad kandideerida EUSTORY rahvusvahelistesse laagritesse.

Eestist on seal osalenud juba 67 meie võistlusel parimaks tunnistatud uurimistöö kirjutajat. Eelmisel aastal osales rahvusvahelises laagris Martha Sillajõe.

EUSTORY juhataja Katja Fausseri tervitus ja laagri tutvustus

Martha Sillajõe kogemus EUSTORY laagris

Võistluse juhend

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI
PRESSITEADE
1. september 2020

Vabariigi President kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse, mille teemaks on seekord “Murrang“.

Eesti ajalugu, samuti Eesti inimeste lood kubisevad käänakutest ning pöördepunktidest ja tänavu oodatakse võistlusele töid, mis uurivad Eesti ajalugu mõjutanud pöördelisi sündmusi ning otsivad kõnetavaid lugusid eestlastest ja eestimaalastest murrangulistel aegadel.

Konkursil osalemiseks on määratud vanuseastmed: põhikool (5.–9. klass) ning gümnaasium (10.–12. klass) ja kutsekoolid. Uurimistööde esitajate vanuse ülempiir on 21. aastat.

Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimistöö originaalsust, allikate kasutamise ja üldistamise oskust ning tööde vastavust teemale. Uurimistöid saab saata ja registreerida vaid veebipõhiselt ja tähtaeg on 6. aprill 2021. Konkursi täpsemate tingimustega saab tutvuda Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi kodulehel www.eays.edu.ee.

Kommunikatsiooniosakond

Tel 631 6229